Yaşam

Aydın’dan Karadeniz’i anımsatan görüntüler

Türkiye’nin en güzel bölgelerinden biri olan Karadeniz’in yeni rakibi Aydın oldu.

Doğal güzellikleri ile dikkat çeken ve ziyaretçi akınına uğrayan Belenova Yaylası, özellikle yazın kavurucu sıcağında serinlemek isteyenler için bir çekim merkezi haline geldi.

Aydın ve Denizli’ye yaklaşık 90 kilometre uzaklıkta olan bölge Aydın’ın Uludağı olarak anılıyor.

Tesisin hemen yanındaki Küçük Ova, Büyük Ova, Arap Deresi göletleri ve Belenova Göleti’nin muhteşem manzarası ile dikkat çeken Belenova Yaylası, Karadeniz’e gidemeyenlerin hasretini gideriyor.

Doğa ile iç içe tatil

Kır lokantası, çocuk oyun alanı, otopark, yaya yürüyüş yolu, koşu yolları, futbol, ​​voleybol ve basketbol sahaları ile köy eser satış alanlarının yer aldığı sosyal tesis, dört mevsim ziyaretçi akınına uğruyor.

Aileler şehrin stresinden uzakta doğanın tadını çıkarırken, çocuklar oyun parkı ve spor tesislerinde keyifli vakit geçirebiliyor.

Bölgeye gelen ziyaretçiler yazın serinlemenin, kışın ise beyaz kar örtüsünün tadını çıkarıyor.

Türkiye’nin en uzun transit yollarından biri olan Karya-Lydia antik geçidi güzergahı üzerinde olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip olan bölge, Aphrodisias Antik Kenti, Antiocya Antik Kenti, Yerel Kale güzergahı üzerinden Karya-Lidya Yolu’dur. , UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Ayrıca ilçe olarak adlandırılan Kayran Mahallesi üzerinden Manisa-Alaşehir-Sarıgöl bölgesine inen bir yol ağı üzerinde yer almaktadır.

Uludağ ve Ilgaz yerine Aydın

İzmir’de yaşayan ve havaların soğuması için eşiyle birlikte tesise gelen Fevziye Sarıca, Belonva’yı herkese tavsiye ettiğini söyledi.

Uludağ veya Ilgaz yerine Belenova’yı tercih ettiklerini belirten İsa Sarıca, şöyle konuştu: “Kuyucak ve Nazilli gibi çok sıcak bir ortamdan 1.200 metre yükseklikteki bu yayla tesisine geldik. Çok güzel bir ortam var. Çam havası, mükemmel kahvaltı. Doğal bir ortamdayız. Burası Bursa Uludağ’ına, Kastamonu’nun Ilgaz’ına hiç benzemiyor.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu