Ekonomi

Citigroup ilk çeyrekte tahminleri aştı

Citigroup(NYSE: C), ilk çeyrekte güçlü bir şekilde ralli yapan banka hisseleri, birçok finans şirketinin sonuçlarının daha yüksek faiz oranlarıyla desteklendiğini açıklamasının ardından banka hisselerindeki büyük ralliye katıldı.

şehir, üç aylık raporda Düzeltilmiş EPS’yi 1,86 $ olarak açıkladı ve 1,70 $’ lık fikir birliğini aştı. Gelir, yıldan yıla %12 artarak 21.45 milyar $’a yükseldi ve 20.05 milyar $’lık beklentileri kolayca aştı. Hem yatırım bankacılığı hem de hisse senedi satış ve alım satım gelirleri yıllık bazda %25 düştü.

Bununla birlikte, FICC satış ve ticaret geliri iş birimi, kâr artışını desteklemek için mutabakata göre güçlü bir artış kaydetti.

Çekirdek özkaynak Tier 1 oranı %13,4 iken, ortalama özkaynak karlılığı %9,5 oldu.

Citi CEO’su Jane Fraser “Bankalar için çalkantılı ortama rağmen Citi, iyi bir gelir artışı ve gider disiplini sergileyerek güçlü bir işletme performansı sergiledi. Sağlam ve iyi yönetilen bilançomuz, müşterilerimiz için bir güç kaynağı olmuştur ve şirketi basitleştirirken ve dönüştürürken beş temel işimize odaklanan stratejimizi uygulamada ilerleme kaydetmeye devam ediyoruz. yaparız.” dedi.

Manşet Hisse Senedi (2,10 $), Hindistan tüketici ticaretinin satışından kaynaklanan 953 milyon $’lık etkiyle desteklendi. Elden çıkarmayla ilgili bu etkiler hariç tutulduğunda EPS 1,86 dolardı.

Citi hisseleri piyasanın üzerinde %2 yükseldi.

Yazar: Senad Karaahmetoviç

melikgazihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu