Haber

Engin Özkoç: “Mağdur Öğretmenlerimizin Yanındayız. Sözünüzü Tutun, Mülakatı Kaldırın”

CHP Parti Teşkilat ve Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, “Seçim sürecinde Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, kamuoyuna açık röportajları kaldıracağımıza dair söz vermişti, bu taahhüt üzerine Erdoğan da halka açık röportajları kaldıracağımıza dair söz vermişti ancak bunu yapmadı. Sözünü tutun. Erdoğan sözlerini tutmadı ve öğretmenleri mağdur ederek, “Gençlerimiz için büyük bir hayal kırıklığıdır. Mağdur öğretmenlerimizin yanındayız. Sözünüzü tutun, görüşmeyi iptal edin” dedi.

Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim sürecinde “Mülakat kaldırılacak” sözüne rağmen, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in katıldığı canlı yayında, “Öğretmenlerle 45 dakikalık mülakat yapılacak” dedi. 3 kişilik jüri önünde”, X (Twitter) hesabından tepki gösterdi. Özkoç’un yazısı şöyle:

“SÖZÜNÜ TUTUN, RÖPORTAJI KALDIRIN”

“Seçim sürecinde Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, röportajları kaldırma sözü vermişti, bu taahhüt üzerine Erdoğan da röportajları kaldırma sözü verdi ancak sözünü tutmadı. Erdoğan’ın verdiği sözleri yerine getirememesi ve öğretmenleri mağdur etmesi, ülkemiz için büyük bir hayal kırıklığıdır. Mağdur öğretmenlerimizin yanındayız. “Sözünüzü tutun ve mülakatı atlatın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu