Haber

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı: Rusya, Ukrayna’yı günde 10 kez havadan vurdu

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rus ordusunun gün içinde Ukrayna’ya 10 hava saldırısı düzenlediğini bildirdi.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Rus ordusunun son gün içinde Harkiv bölgesine bağlı Kupyansk kentinin sivil altyapısına yönelik 6 füze saldırısı düzenlediği, saldırılarda 3 ev ve bir apartman dairesinin hasar gördüğü belirtildi.

Açıklamada, “Düşman Ukrayna’ya 10 hava saldırısı, 10’dan fazla çok namlulu roketatarlarla saldırı düzenledi” denildi. söylendi.

Rus kuvvetlerinin çalışmalarını Kupyansk, Liman, Bahmut, Avdiyivka ve Shahtersk istikametlerinde operasyonlar yürütmeye yoğunlaştırdığına işaret edilerek, Rusların büyük kayıplar verdiği ileri sürüldü.

Açıklamada, Rus ordusunun Kupyansk ve Limansk istikametlerinde Kharkiv ve Luhansk bölgelerindeki 4 yerleşim yeri ile Donetsk bölgesindeki 2 köye ateş açtığı, bazı köylere hava saldırıları düzenlediği bildirildi.

Rus güçlerinin Bahmut istikametinde 15 yerleşim yerini bombaladığına dikkat çekilen açıklamada, “Avdiyivka ve Shahtersk istikametindeki 17 yerleşim yeri saldırıya uğradı.” terim kullanıldı.

Açıklamada, son 24 saat içinde Ukrayna hava kuvvetlerinin Rus asker ve teçhizatının ağır olduğu bölgeleri 5 kez, uçaksavar füze sistemini bir kez vurduğu kaydedildi.

mutki-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu