Ekonomi

Bakan Kirişci, kazı makinesi kullanan DSİ personelinin Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, DSİ Adana Bölge Müdürlüğü’nde iş makineleri sorumlusu olarak görev yapan ve deprem bölgesindeki çalışmalara katılan Perihan Kaya’yı telefonla arayarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Kirişci, 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından önce Adana’da, son 10 günde Hatay’da yaptığı telefon görüşmesinde Kaya’yı tebrik etti.

Kaya’dan önce sahada görev yapan tüm Bakanlık çalışanlarına teşekkürlerini ileten Kirişci, “Sizin gibi bir kardeşimizin Bakanlığımızda görev alması, hafriyat makinesi kullanması çok önemli. Bundan da gurur duyuyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Bakan Kirişci, tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, kadınların başlarının tacı olduğunu kaydetti. 2014 yılından bu yana DSİ bünyesinde görev yapan Kaya’nın tarım ve ormancılık ailesine güç ve motivasyon sağladığına işaret eden Kirişci, böylesine zorlu bir görevi büyük bir başarı ve emekle yerine getiren Kaya’nın başarılarının devamını diledi.

Perihan Kaya da Bakan Kirişci’nin desteğini her zaman hissettiklerini ifade ederek, “Bize verdiğiniz destek bizi her zaman dimdik ayakta tuttu. Bir an önce çalışmalarımızı bitirip hayatı normale döndürmek istiyoruz.” sözlerini kullandı.

Vahit Kirişci, Kaya ile yaptığı telefon görüşmesini sosyal medya hesabından paylaştı.

haber-salipazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu