Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu toplandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Heyeti, Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş başkanlığında toplandı.

Erdoğmuş, Genel Kurul’da üç milletvekiliyle konuştu.

İYİ Parti Adana Milletvekili Mehmet Metanet Çulhaoğlu, beyin sarsıntısının yaralarının bir an önce sarılması gerektiğini belirtti.

Gündemdeki “1999 öncesi ve sonrası yapılan binalar” tartışmasına girmek istemediğini vurgulayan Çulhaoğlu, “Bu tartışma, büyük bir yıkıma uğramış necip milletimizin ruhunu yaralamaktan başka bir işe yaramaz. değerlendirmesini yaptı.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, deprem sonrası Hatay’da yaşanan sıkıntılara değinerek, çok sayıda depremzedenin hala çadır beklediğini savundu.

Hatay’da hastalığa yakalanan çok fazla insan olduğunu söyleyen Topal, evleri yıkılanların hala kira yardımı alamadığını söyledi.

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, “Asrın felaketi” olarak anılan depremin ardından herkesin gücü oranında depremzedelere yardım ettiğine dikkat çekti.

Afet bölgesindeki herkesin omuz omuza, yaraları sarmaya çalıştığını anlatan Güneş, “Devlet ve milletle el ele vererek 85 milyon tek yürek olarak yaralarımızı saracak, acılarımızı birlikte dindireceğiz. Şimdi yapılması gereken, gücümüzü hayatta kalan kardeşlerimize çevirmek, dertlerine çare olmak, yaralarına merhem olmak. terimini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu